Často kladené otázky

TERMÍN DODANIA

Väčšinu komponentov máme na sklade a sme schopný ich dodať do 6- ich dní od objednania. Len pri niektorých tovaroch, ktoré nakupujeme od dodávateľov, je dodacia lehota 12 dní.


MÔŽEM SI ZÁBRADLIE NAMONTOVAŤ SÁM?

Áno, zábradlie je vyrobené tak, aby ho mohol namontovať bežne zručný kutil. Jednotlivé komponenty navzájom do seba zapadajú a nie je potrebné ich akokoľvek upravovať. Jedinou nevyhnutnosťou je skrátenie dĺžky madla na presnú mieru a ďalej laniek či prútov pre výplň.


MÔŽE MI VÁŠ TECHNIK SCHODISKO (ZÁBRADLIE) ZAMERAŤ?

Áno, je možné, aby u väčších objemov zábradlia uskutočnil zameranie technik spoločnosti J.A.P. Poprípade Vám odporúčame partnerské firmy, ktoré pre nás zaisťujú zameranie a montáž po celej Slovenskej republike.


JE MOŽNÉ ZÁBRADLIE POUŽIŤ I PRE VONKAJŠIE ÚČELY?

Jednotlivé komponenty zábradlia sú vyrobené z nerezovej ocele s označením AISI 304, ktorá je určená i pre exteriérové použitie. Materiál nie je určený pre použitie v agresívnom prostredí, ako sú chemické továrne, čističky odpadových vôd apod. Samozrejme, že pre vonkajšie účely je nevyhnutné použiť nerezové madlo.


TYPY VÝPLNE ZÁBRADLIA

Nerezové zábradlie JAP ponúka v tejto chvíli nasledujúce výplne - nerezové prúty, nerezové lanká a sklo. Pritom je možne ľubovoľne kombinovať jednotlivé druhy.


POTREBNÝ POČET STĹPIKOV

Počet stĺpikov sa odvíja od dĺžky schodiska. Platí pravidlo, že stĺpiky by mali byť od seba vzdialené cca 1 meter. Z estetického hľadiska je vhodné umiestňovať stĺpiky zábradlia do stredu šírky nášľapu, takže vlastnú rozteč je dobré prispôsobiť tomuto umiestneniu. Zjednodušene je možné povedať, že potrebujete o jeden stĺpik naviac, než je počet metrov Vášho zábradlia. (Ak máte 5 metrov zábradlia, potrebujete 6 stĺpikov.)


JE MOŽNÉ PREPOJIŤ MADLÁ V OHYBE?

Pre tieto účely ponúkame tzv. 3D spojky, ktoré sú určené ako pre drevené madla, tak pre madla nerezové. Zároveň sú použiteľné i pre prechod madla z rovnej balustrády do šikminy zábradlia.


Z AKEJ DREVINY JE MOŽNÉ SI VYBRAŤ MADLO?

V základnej ponuke sú madlá z nerezovej ocele alebo bukové. Ak potrebujete pre svoje zábradlie iné dreviny, obráťte sa na nás s konkrétnym dotazom. Principiálne sme schopný dodať akúkoľvek používanú drevinu.